Blogas

Kaip gerai atrodyti dokumentų nuotraukose?

Žmonės dažnai skundžiasi savo naujomis paso ar kito dokumento nuotraukomis. Nenuostabu- juk šios nuotraukos liks su jumis daugeliui metų. Taigi, kaip išvengti “baidyklės pase” veido?

1. Pasipuoškite

Nedėvėkite nunešiotų, senų, nešvarių rūbų, nutrintų mėgstamų marškinėlių. Kaip galite jaustis pasitikintis savimi, kai dėvite prastus drabužius? Fotoaparatas galbūt ir nepastebės jūsų rūbo, bet jis tikrai užfiksuos kaip jūs su juo jaučiatės.

2. Nesirinkite baltų rūbų

Nedėvėkite baltų marškinių, bliuzelės ar švarko. Dokumentų nuotraukų fonas standartiškai yra baltas, todėl balti rūbai nuotraukoje vizualiai pranyksta. Kitos spalvos yra priimtinos. Vis dėlto, jei negalite apsispręsti, rekomenduojame rinktis klasikinius, neutralių spalvų rūbus. Venkite karinių ar darbo uniformų.

3. Susišukuokite

Nepamirškite pasiimti su savimi plaukų šepetį ar šukas. Neretai žmonės pamiršta susišukuoti prieš pat fotografavimąsi. Plaukai negali dengti veido. Venkite komplikuotų šukuosenų- atminkite, dokumento nuotraukos tikslas atspindėti jūsų tikrąją išvaizdą.

Dokumentų nuotraukose rekomenduojame makiažą naudoti saikingai. Venkite ryškių lūpų, nes nespalvotose paso nuotraukose jos atrodys juodos. Pasistenkite atrodyti natūraliai.

Jei auginate barzdą, įsitikinkite kad ji tvarkinga, priešingu atveju švariai nusiskuskite.

4. Veido išraiška

Pagal dokumento nuotraukų taisykles, jūsų veido išraiška nuotraukoje turi būti neutrali. Jokių plačių šypsenų ar oro bučinukų! Atpalaiduokite veidą, nutaisykite rimtą veido išraišką, atmerkite abi akis, užsičiaupkite. Lengva šypsena be dantų leidžiama (nors nepageidautina) kai kurių dokumentų nuotraukose, bet fotografuojantis pasui, šypsena yra netinkama. Nepamirškite kad galvos negalima pasukti į šoną ar pakreipti. Sėdėkite tiesiai, žiūrėkite į objektyvą.

5. Vaikai ir kūdikiai

Vaikams taip pat retkarčiais reikia dokumentų nuotraukų. Turėkite omenyje kad kai kuriose vietose vaikams iki 4 metų amžiaus gali būti taikomas papildomas mokestis ir fotografavimas užtrukti ilgiau.

6. Aksesuarai

Yra tam tikti reikalavimai dėl aksesuarų, dėvimų ant galvos. Pavyzdžiui, nuotraukose negalima pozuoti su ausinėmis ar mobilia laisvų rankų įranga. Negalima dėvėti akinių nuo saulės ar dekoratyvinių akinių. Rekomenduojame nuotraukose nedėvėti akinių, nes akinių stiklai gali atspindėti šviesą. Dokumentų nuotraukose akys turi aiškiai matytis, todėl atspindžiai gali sugadinti nuotrauką. Vis dėlto galima dėvėti akinius, jei juos naudojate kas dieną ir jie yra jūsų įvaizdžio dalis. Nedėvėkite kepurių, skrybėlių, skarelių- nieko kas uždengtų plaukus ar dalį veido.

Tikiuosi šie patarimai jums pravers ir linkiu, kad jūsų dokumentų nuotraukos būtų nuostabios!

__________

fotografė Rasa