Blogas

Pasigamink suknelę fotosesijai. Kaip tai daro fotografė?

Fotosesijos planas:

  • Projektas: baltas, švarus įvaizdis fotostudijoje. Kadras iš toli, prabanga, elegancija, švytėjimas.
  • Inspiracija: Gigi Hadid rūbų kolekcija 2020, Paryžiaus madų savaitė.
  • Trukmė: 1 val. idėjos paieška bei suknelės kūrimas, 20min. fotografavimas, 30 min. retušavimas.
  • Retušavimas: Paplatintas fonas, koreguotas apšvietimas, nuimtos fono detalių spalvos.
  • Makiažas: neutralus, švytintis, skaistus.
  • Šukuosena: plaukai permesti į vieną pusę, palaidi, švarus siluetas.
  • Modelis: aš, fotografė. Šiaip jei tiksliau, aš nesu modelis. Šiaip esu rimta, suaugusi moteris (tiesa, čia daug debatų tarp mano draugų keliantis klausimas), man gerokai virš 30 ir sudėjimas kaip trys modeliai kartu sudėjus, nu gal dar ir į puse ketvirto sutilpčiau, jei matuotume pvz tais zero size modeliais. 🙂

Kodėl nusprendžiau fotografuoti tik iš toli? Apie tai papasakosiu vėliau.

Klausimas- kodėl šiai fotosesijai nekviečiau profesionalaus modelio? Nes nuoširdžiai nežinojau ar idėja pavyks. Be to, kas sakė, kad fotografės pačios nėra pamaivos ir nemėgsta fotografuotis? 😉

 

_________________________

Taigi, susirašiusi fotosesijos planą, ėmiausi įgyvendinti idėją. Pasižvalgiusi fotostudijoje, išsirinkau baltą dekoruotą sieną, šiuo metu mano pats mėgstamiausias fonas.
Prabanga, elegancija – check.

 

Inspiracijai ieškojau kažko iš šių metų madų tendencijų, bet kad galėčiau rūbą pasigaminti iš to, ką turiu. Bonusas buvo tai, kad atradau, jog man žieminis apsiaustas šią žiemą bus super madingas!

Nuostabi Gigi Hadid suknelė patraukė dėmesį, prisiminiau, kad turiu po remontų likusios putų polietileno plėvelės (toks paminkštinimo sluoksnis, kuris dedasi po plaukiojančiomis grindimis). Jį ir anksčiau esu naudojusi fotosesijoms, žinojau, kad puikiai atspindi šviesą bei tobulai laiko formą.
Inspiracija – check.

_________________________

Problemos prasidėjo kai pamėginau tą putų plėvelę kažkaip sulankstyti ir sutvirtinti. Ji, pasirodo, labai lengvai plyšta. Bet, po kelių nesėkmingų mėginimų siūti, bei begalės py***p (insert your favorite swear word), į pagalbą pasitelkiau savo magišką žiogelių dėžutę. Susegti pavyko, bet tvirtumo nebuvo, po dar kelių plyšimų, į pagalbą pasitelkiau vielą. Norimą formą išgauti bei konstrukciją prisegti prie rūbų po to buvo itin lengva. Žinoma, matėsi juoda vielos juostelė. Tai pirmoji priežastis, dėl ko nusprendžiau fotografuotis iš toliau – mažiau visokių detalių, mažiau photošopo, mažiau darbo, daugiau natūralumo.
Suknelės detalės – check.



_________________________

Ką gi, dabar reikėjo sugalvoti prie ko šį visą grožį tvirtinti. Nusižiūrėjusi iš Gigi kolekcijos, iš spintos išsitraukiau seną, ploną, į kišenę telpantį lietpaltį. Įdomu buvo pasižiūrėti ar ir aš taip pat nuostabiai atrodysiu, kaip Gigi modeliai. Po poros kadrų paaiškėjo, kad neatrodysiu! Taip pat paaiškėjo, kad juodas rūbas, kad ir kaip šventai tikėjau, kad jis lieknina, atsistojus baltame fone ypač išryškino mano apvalias kūno formas. Pirma mintis – photošopinti? Bet šią mintį greitai nuvijau šalin, nes tikslas buvo užfiksuoti save tokią, kokia esu. Tik gal šiek tiek puošnesnę… Ir šiek tiek lieknesnę… Ir gal truputi gražesnę… Taigi, stoviu, žiūriu į savo trijų su pusės modelio dydžio liemenį ir svarstau ar aš, profesionali fotografė, daug metų dirbanti su stambaus sudėjimo moterimis ir visiems dalinanti pozavimo bei liekninančio apšvietimo patarimus, pasiduosiu?

Taigi, grįžau į rūbų spintą, susiradau visus baltus rūbus, kuriuos pavyko rasti. Pavyko rasti nedaug, nes šiaip dievinu juodą spalvą, kuri šį kartą mane taip skaudžiai pavedė.

Antrasis bandymas, vėl daug įplyšusios plėvelės, kol pavyko rūbo konstrukciją prisegti prie baltos palaidinės. Šį kartą rezultatai nuotraukose gerokai labiau pradžiugino! Tik kas nepradžiugino tai, kad buvau pamiršusi pasidažyti bei susitvarkyti plaukus.
Suknelė – check.

_________________________

Taigi, su visa suknelės konstrukcija, kuri, pasirodo, netelpa pro duris, nuskubėjau prie veidrodžio. Žiūriu, veidas tiesiog žliaugia prakaitu. Juk pamiršau – ši plėvelė skirta grindų šiltinimui, puikiai izoliuoja šilumą! Balta šilta palaidinė irgi skirta žiemai. O lauke bei fotostudijoje +30. Hm, svarstau kaip čia su tuo makiažu bus. Galų gale nusprendžiau tiesiog veidą padengti kremine pudra ir nieko daugiau nedažyti. Tai yra antra priežastis, dėl ko nusprendžiau fotografuotis iš toli.
Makiažas ir plaukai – check.

_________________________

Toliau fotosesija. Teko gerokai paeksperimentuoti su pozomis bei sijono pozicija, kad efektas būtų toks, kokio norėjau. Viena iš priežasčių, dėl ko sijoną suformavau apverstos V formos, dėvimą tik iš priekio, o ne pilnai apjuosiantį liemenį, nes tai man padėjo vizualiai gerokai suploninti liemenį. Štai rezultatai bei tai ką užmaskavo baltas rūbas baltame fone. Tiesa, iš arti galbūt galite pastebėti kur yra tikrasis liemuo, bet fotografuojant iš toliau, akys krypsta būtent į vizualiai suformuotą siaurą sijono liemenį.

Taip pat, tai viena iš priežasčių dėl ko nuo liemens truputi atitraukiau rankas, tas mažas trikampiukas tarp liemens ir alkūnių visuomet vizualiai padailina siluetą.
Fotosesija – check.

_________________________

Po fotosesijos prisėdau peržiūrėti bei paretušuoti nuotraukas. Kaip minėjau, buvau nusprendusi suknelės neretušuoti, bet, teko nemažai padirbėti su fonu. Photošopu pakoregavus apšvietimą, nuotrauka įgijo daugiau tūrio, vizualiai atsirado daugiau erdvės.
Photošopas – check.

Gal ir nesu dizainerė ar siuvėja ar modelis, bet tikrai esu improvizuoti be galo mėgstanti fotografė. Ir suknelė iš statybinių likučių man tikrai labai patiko!

_________________________

Projekto rezultatas – check.

Dabar dairausi po savo remontinį sandėliuką ir svarstau ką čia fotosesijai pasigaminus kitą kartą?

__________

fotografė Rasa