Blogas

Pozavimo fobija. Kaip nugalėti fotoaparato baimę?

Ar teko kada ieškoti pasiteisinimų kodėl jūs negalite fotografuotis? Arba taktiškai pasišalinti “pasipudruoti nosytę”, kai šeimos šventėje visi pradeda rinktis į bendrą nuotrauką? Bent jau aš tikrai taip dariau (rašau gėdingai nuleidusi galvą). Mes visi tai darėme, bet pasistenkime judėti primyn ir kartu nugalėti savo baimes fotografuotis. Taigi, kokios fobijos, susijusios su fotografija, kamuoja žmones?

1. Aš tiesiog nesijaučiu patogiai prieš fotoaparatą

Norite tikėkite, norite ne, bet net ir gražiausi pasaulio žmonės kartais nerimauja stovėdami prieš fotoaparatą.

Vienas pasaulinio lygio supermodelis Jessica White rašo: “Aš iš tiesų nepasitikiu savimi, nors ir esu modelis, gal tik pasauliui taip atrodo. Šiaip esu labai drovi. Nekenčiu stovėti ant raudonojo kilimo, nekenčiu būti prieš objektyvą.”

  • Kad atsipalaiduotumėte priešais objektyvą, jūs PRIVALOTE pasitikėti žmogumi, stovinčiu kitoje fotoaparato pusėje. Tai svarbiausia! Tiesą sakant, aš labai nemėgstu fotografuoti žmonių, iš pradžių neleidusi žmogui manęs bent truputi pažinti, visuomet stengiuosi susipažinti su žmogumi, kuris patiki man šį dažnai nerimą keliantį dalyką- užfiksuoti jo atvaizdą. Aš noriu, kad jūs susipažintumėte su manimi ir pajaustumėte ar galima manimi pasitikėti. Aš noriu žinoti kodėl jūs fotografuojatės ir kas jūsų išvaizdoje jums nepatinka. Man svarbu žinoti kaip ketinate naudoti nuotrauką, nes nuo to priklauso ką galiu jums patarti ir parekomenduoti. Man rūpi jūsų komfortas ir gera nuotaika. Tikrai nuoširdžiai rūpi. Ir svarbiausia- man svarbu žinoti jus neraminančius ar baimę keliančius dalykus, kad galėtume ties tuo padirbėti kartu. Gal todėl į mūsų studiją dažnai ir parekomenduoja užsukti žmonėms, kurie nemėgsta ar nemoka fotografuotis, esame sulaukę netgi kelių žmonių, kuriems fotoaparatai ar fotografinės blykstės kelia fobiją. Ir tikrai labai vertinu tokį pasitikėjimą manimi ir jaučiuosi laiminga, sulaukusi džiugios šypsenos pamačius rezultatus.
  • Būk natūralus! Dirbtinė šypsena ir nenatūralus kūno iškraipymas niekuomet neatrodys gerai ir patogiai, jei jums sunku atsipalaiduoti. Tai kas tinka modeliams nebūtinai tiks žmogui, kuris nesijaučia patogiai fotografuodamasis.

2. Aš per daug užsiėmęs

Kuo labiau užimtas jūsų gyvenimas, tuo labiau vertinate tas tylias ramybės akimirkas. Kodėl gi nepaskyrus truputi laiko sau. Išjunkite telefoną, padėkite stresą bei nerimą į šalį ir leiskite sau pasimėgauti leisdami laiką su mylimais žmonėmis. Įamžinkite tai nuotraukose, kad šie ramybės ir džiaugsmo kupini prisiminimai išliktų ilgam. Tiesa yra ta, esate tiek užsiėmę, kiek norite būti. “O varge, ta valanda, kurią praleidau juokdamasis su mylimais žmonėmis ir pasakodamas savo šeimos istoriją, buvo absoliutus laiko švaistymas!” pasakė NIEKAS NIEKADA!

3. Aš nefotogeniškas

Nėra tokio dalyko kaip fotogeniškas ar nefotogeniškas žmogus! Aš nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas žmogus yra gražus būdamas būtent toks, koks jis yra. Mes gyvename visuomenėje, kuri pamišusi dėl idealaus kūno, akių bei plaukų spalvos standartų. Bet įsivaizduokite pasaulį, kuriame visi yra tos pačios formos, dydžio, tokios pačios asmenybės… sutikite, tai skamba nuobodžiai!

  • Tu esi graži tokia kokia esi. Tai skirta ir vyrams ir moterims.
  • Atrask fotografą, kuriuo pasitiki ir jis užfiksuos tavo unikalius bruožus.

Aš nusifotografuosiu kai… (įrašykite pasiteisinimus, tokius kaip numesiu 10 kilogramų, atsiauginsiu plaukus, įdegsiu ir pan)

  • Laikas nestovi vietoje kol tu bandai patobulinti save. Ir tu nusipelnei, kad tavo istorija ir pastangos būtų įamžinti. Taigi, nusifotografuok PRIEŠ! Ir pasiekusi savo tikslus, visuomet galėsi save apdovanoti fotosesija PO.

Aš kartą turėjau blogą patirtį

Deja, tai viena iš dažniausiai pasitaikančių fotoaparatų fobiją sukeliančių priežasčių. Mes visi kritome bent kelis kartus, kol išmokome vaikščioti, bet tai nesustabdė mūsų. Mes visi nusibrozdinome kelius, kai mokėmės važiuoti dviračiu, bet išgyvenome. Taigi kodėl turėtų viena ar dvi blogos patirtys sustabdyti jus siekiant potencialiai malonios patirties, kurią branginsite visą likusį gyvenimą?

  • Paskutinis patarimas: Atlikite savo namų darbus ir paskirkite pakankamai laiko, kad surastumėte geriausią fotografą savo tikslams.

Įdomu ar visas fotografinių fobijų priežastis jau žinau ar galite papasakoti apie savo baimes? O gal jau esate pasiruošę pamėginti jų atsikratyti ir po daug metų pasakoti savo gyvenimo istoriją, vartydami įamžintų nuotykių kupiną foto albumą?

__________

fotografė Rasa